Premjeram Valdim Dombrovskim, izglītības un zinātnes ministram Vjačeslavam Dombrovskim un citām amatpersonām nosūtītajā vēstulē, ko parakstījuši arī olimpiskie medaļnieki, iebilsts pret augstu sasniegumu sportam tik būtiska jautājuma kā jaunas LOV bāzes Jūrmalā nākotnes izlemšanu IZM šaurā lokā.

Līdzšinējā LOV darbība sporta centrā "Mežaparks", Rīgā, sporta zinātnes un medicīnas vajadzībām īpaši pielāgotās telpās ir pierādījusi savu efektivitāti un rezultativitāti, uzskata sportisti, atgādinot, ka kopš 2004.gada olimpiskajām spēlēm Latvijai ir bijušas medaļas gan vasaras, gan ziemas sporta veidos.

Sportisti vēlas sporta centra "Mežaparks" nodošanu Latvijas olimpiskās komitejas (LOK) un sporta federāciju apsaimniekošanā vismaz līdz jaunas, modernas un pilnvērtīgas LOV bāzes uzcelšanai, iekārtošanai un aprīkošanai, ja projekts tiks īstenots ne vēlāk kā 2018.gadā. Valdības un IZM iepriekš pieņemtos lēmumus atteikt privatizēt Mežaparka kompleksu un plānu paplašināt un modernizēt LOV pašreizējā darbības vietā sportisti bija apmeirināti. Viņu uzskata, ka tas ļautu pilnvērtīgāk sagatavoties gan individuālajos sporta veidos, gan nacionālajām izlasēm komandu sporta spēlēs.

Pašreizējā IZM pozīcija, kas šogad mainījusies jau divas reizes, sākumā solot projektēt LOV bāzi "Daugavas" stadionā kopā ar vairāk nekā 10 sporta federāciju treniņu telpām, bet tagad pārceļot LOV projektēšanu uz Lielupi un aizmirstot sporta federācijām dotos solījumus un cerības, neliecina par saimniecisku un loģisku rīcību, uzskata vēstuli parakstījušie 23 sportisti.

Olimpieši uzsvēra, ka projekta attīstībā Mežaparkā ir ieguldīti jau vairāk nekā 560 000 latu valsts sporta budžeta naudas, kā arī jūtas aizvainoti, jo neviens no IZM nav noskaidrojis ne viņu, ne Latvijā vadošo sporta medicīnas un zinātnes speciālistu domas par bāzes pārcelšanu. Sportisti mudināja atbildīgās amatpersonas pieņemt lēmumus par Latvijas sportu ar atbildīgu attieksmi gan pret šodienas, gan rītdienas izcilībām sportā, ar ko lepojas visa tauta.

Sportisti nav sagaidījuši arī IZM atbildes uz jautājumiem, kas notiks ar LOV darbības nodrošināšanu līdz 2019.gadam, kad teorētiski varētu pabeigt jauno LOV bāzi Lielupē. Atlēti bažījas, ka IZM raisītā neskaidrība par LOV nākotni var novest pie Latvijas sportistu konkurētspējas samazināšanās un rezultātu krituma.

"Kamēr citu zemju sportistu iespējas uzlabojas un attīstās līdzi laikam, mums tiek piedāvāts apstāties esošajā līmenī, kas pēc būtības ir kaitējums mūsu iespējām pilnvērtīgi konkurēt pasaules sporta arēnās arī turpmāk. Latvijas sportistu konkurētspējas saglabāšana un nodrošināšana nav iespējama bez nepārtraukta, sistemātiska un ilglaicīga darba visaugstākajā iespējamajā līmenī visās jomās, ieskaitot sportistu un sporta speciālistu darbības un sadzīves apstākļu nodrošināšanu," ar LOV starpniecību nosūtītajā vēstulē rakstīja sportisti.

Vēstuli parakstīja arī Vankūveras ziemas olimpiskajās spēlēs sudrabu ieguvušie kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici, Turīnas bronzas laureāts kamaniņu sportā Mārtiņš Rubenis, Atēnu olimpiskā sudraba īpašniece modernajā pieccīņā Jeļena Rubļevska un Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvušie pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš. Vēstuli gan nav parakstījis neviens Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas sportists. Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas prezidents Jānis Kols ir izglītības un zinātnes ministra Dombrovska ārštata padomnieks.

Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "De facto" svētdien ziņoja, ka IZM negaidīti pārskatīja nākotnes plānus un nolēma atteikties no Nacionālā sporta centra "Mežaparks" tālākas attīstīšanas, pārceļot aktivitātes uz tenisa centru "Lielupe". IZM informēja, ka turpmāk valsts finansējumu vairs nepiešķirts sporta centram "Mežaparks", bet tā vietā attīstīs tenisa centru 'Lielupe", kurp pārcelsies gan LOV, gan sporta laboratorija.

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis informēja, ka LOV pārcelšanas iniciatori nav spējuši paskaidrot, kādēļ olimpiskās vienības bāzi nebūtu iespējams turpmāk attīstīt pašreizējā vietā Ķīšezera krastā. Pēdējais novērtējums liecinot, ka 4,2 hektārus plašā īpašuma pašā Ķīšezera krastā vērtība ir aptuveni astoņi miljoni latu.