Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK) ir divas pastāvīgas un atšķirīgas organizācijas Latvijā - katra ar savu budžetu, tai skaitā ar valsts finansējumu. LOK uzdevums ir nodrošināt Latvijas Olimpiskās komandas sportistu dalību Olimpiskajās spēlēs, precīzi ievērojot Olimpiskās hartas noteikumus.
2015.gadā pēc iepirkuma procedūras veikšanas LOK noslēdza sadarbības līgumu ar Polijas sporta apģērbu zīmolu 4F, kas paredz nodrošināt mūsu sportistiem tērpus līdz 2020.gadam, uzsākot sadarbību ar Latvijas Olimpisko komandu “RIO 2016”. Apģērbu kolekcija ir speciāli veidota Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm, un katrā apģērba vienībā ir iekļauta jaunā komandas vizuālās identitātes sastāvdaļa – logotips, kas sastāv no Brīvības pieminekļa trīs zvaigznēm, uzrakstu “Latvija”, kas veidots par pamatu ņemot Latvijas valsts karoga krāsu proporcijas (2:1:2), kā arī ietverot Olimpiskos apļus. Saskaņā ar Olimpisko hartu, paralimpiskajām komandām nav tiesību izmantot Olimpiskos apļus. Tas attiecas arī uz Latvijas Paralimpisko komiteju, tāpēc LOK nevar piedāvāt LPK savu apģērbu kolekciju.
Salīdzinot abu organizāciju sadarbību 2012.gada Londonas Olimpisko spēļu laikā, LOK apģērbu saņēma dāvinājumā no Ķīnas sporta apģērbu zīmola 361, un tad bija iespējams tērpus piedāvāt arī LPK sportistiem. Savukārt šogad LOK tērpus iegādājas no 4F, un tas ir komercdarījums, kam LOK budžetā ir atvēlēti finanšu līdzekļi. Arī LPK budžetā ir atvēlēti finanšu līdzekļi, lai nodrošinātu savu sportistu apģērbšanu Riodežaneiro Paralimpiskajām spēlēm.
LOK vairāk kā divus gadus ir plānveidīgi strādājusi, tai skaitā, organizējot iepirkuma procedūru apģērbu piegādei, izstrādājot komandas identitāti, noslēdzot piegādes līgumu ar iepirkuma uzvarētāju, uzraugot un saskaņojot kolekcijas ražošanu un prezentējot kolekciju šī gada 10.maijā, lai pēc iespējas kvalitatīvāk un skaistāk ietērptu Latvijas Olimpiešus startiem Olimpiskajās spēlēs. Savukārt LPK prezidente Daiga Dadzīte tikai 9. maijā ir vērsusies pie LOK prezidenta Aldoņa Vrubļevska ar jautājumu par vienoto izskatu Olimpiešiem un paralimpiešiem.
Tieši tāpēc ir pilnīgi nepieņemama situācija, ka LPK amatpersonas savā neizdarībā paralimpiešu apgādē vaino LOK. Esam divas dažādas organizācijas, tāpat kā Starptautiskā Olimpiskā komiteja un Starptautiskā Paralimpiskā komiteja.
Respektējot radušos situāciju, LOK partneris 4F gatavo speciālu piedāvājuma vēstuli LPK, ko LPK varēs izvērtēt un pozitīva lēmuma gadījumā, arī paralimpiskās komandas sportisti tiks apģērbti 4F veidotos tērpos, taču tā jau ir atsevišķa vienošanās starp LPK un 4F.