Saskaņā ar programmas nosacījumiem Olimpiskā stipendija palīdz pilnveidot sportistu treniņu/sacensību darbu, gatavojoties Tokijas Olimpiskajām spēlēm 2020.gadā.
NOK un Olimpiskās stipendijas kandidātu profils
Programmas mērķis ir veicināt universālu pārstāvniecību Olimpiskajās spēlēs. Tādēļ prioritāte tiks dota to NOK kandidātiem, kurām Olimpiskajās spēlēs tradicionāli ir bijušas nelielas delegācijas. Stipendiju piešķiršanā, Olimpiskā solidaritāte plāno pielietot solidaritātes principu, priekšroku dodot tām NOK, kurām atbalsts visvairāk nepieciešams.
Stipendiāta profils:
- Starptautiska līmeņa sportists, kas trenējas Olimpiskajā programmā iekļautā individuālā sporta veidā.
- Sportists ir sasniedzis atzīstamu tehnisko līmenī, lai varētu kvalificēties Tokijas Olimpiskajām spēlēm. Tehniskais sporta līmenis tiks vērtēts pēc sasniegtajiem rezultātiem nacionālajās un starptautiskajās sacensībās. Augsta līmeņa sportistus, kā piemēram Olimpiskos medaļniekus vai pasaules čempionus var ieteikt Olimpiskajai stipendijai. Taču katru šī līmeņa kandidātu Olimpiskā solidaritāte vērtēs atsevišķi kopā ar saviem tehniskajiem partneriem, nosakot viņu atbilstību programmas mērķiem.
- Olimpiskajai stipendijai var izvirzīt tikai tos sportistus, kuriem Olimpiskā stipendija ienes nozīmīgas izmaiņas treniņu procesa kvalitātē un kuriem nav alternatīvu līdzekļu sagatavošanas procesa nodrošināšanai.
- Olimpiskajai stipendijai nevar izvirzīt sportistus, kuri bijuši atzīti par vainīgiem vai sodīti dopinga lietošanas pārkāpumos, tādējādi pārkāpjot sporta ētikas normas, kas noteiktas Olimpiskajā hartā, kā arī SOK, NOK vai treniņu centru noteikumos.
Kandidātu atlases nosacījumi Olimpiskajām komitejām
Lai procedūru optimizētu, Olimpiskā solidaritāte aicina NOK veikt saņemto pieteikumu priekšatlasi, tā lai izvirzītie kandidāti atbilstu visiem augšminētajiem kritērijiem.
Olimpiskā solidaritāte aicina Olimpiskās komitejas sarindot pieteiktos kandidātus prioritārā secībā pēc saviem ieskatiem.
Kandidātu izvērtēšana
Olimpiskā solidaritāte vērtēs katru pieteikto kandidātu sadarbībā ar attiecīgo Starptautisko komiteju (SF) un nepieciešamības gadījumā arī ar Kontinentālo asociāciju vai NOK.
Olimpiskā solidaritāte būs atbildīga par Olimpisko stipendiju galējo apstiprināšanu. Stipendijas piešķiršana un budžets būs atkarīgi no NOK delegācijas lieluma iepriekšējēs Olimpiskajās spēlēs un sportistu skaita, kas atbilst augšminētajam stipendiātu profilam.
Olimpiskās stipendijas pārtraukšana
Olimpiskā solidaritāte patur tiesības pārtraukt jebkuru Olimpisko stipendiju sekojošos gadījumos:
- sportists nekvalificējas Tokijas Olimpiskajām spēlēm;
- sportista tehniskais līmenis pazeminājies;
- konstatēti medicīniska rakstura iemesli, kas kavē treniņu procesu;
- sporta ētikas pārkāpumi (dopings, disciplīna utt.);
- Sportista/NF/NOK līguma vai Olimpiskās hartas noteikumu pārkāpumi;
- jebkurš cits iemesls pēc savstarpējas vienošanās ar NOK.
Programmas laika grafiks
Programmas darbības ilgums ir no 2017.gada 1.septembra līdz 2020.gada 31.augustam.
2017.gada 1.jūnijs: termiņš Olimpiskajām komitejām iesniegt pieteikumu dokumentus Olimpiskajā solidaritātē.
2017.gada jūlijs/augusts: kandidātu vērtēšana Olimpiskajā solidaritātē, sadarbojoties ar SF, stipendiātu apstiprināšana un līgumu parakstīšana.
2017.gada 1.septembris: programma sāk darboties un tiek atvērts finansējums 1.periodam (2017.g.1.sept.-31.dec.).
NOSACĪJUMI FEDERĀCIJĀM, IESNIEDZOT KANDIDĀTUS OLIMPISKAJAI STIPENDIJAI “TOKIJA 2020”
|