Latvijas distanču slēpotājs Edijs Eiduks otrdien Somijā ieņēma 31.vietu Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes sacensībās 7,5 kilometru distancē klasiskajā stilā ar intervāla startu.

Tāpat kā desmit kilometros brīvajā stilā, arī šajā distancē uzvarēja soms Niko Antola, kurš otrdien finišēja 19 minūtēs un 40 sekundēs.

Eiduks zaudēja vienu minūti un 56,4 sekundes, Lauris Kaparkalējs atpalika divas minūtes un 21,6 sekundes, kas deva 39.pozīciju, Gustavs Marts Staņa bija vēl 13,5 sekundes lēnāks un bija 42., bet Rainers Paeglis ar divu minūšu un 53,2 sekunžu deficītu bija 46.pozīcija.

Finišēja 73 distanču slēpotāji.

Pirms tam piecu kilometru distancē Katrīna Bērziņa finišēja 19 minūtēs un 21,6 sekundēs, ieņemdama 58.vietu 61 slēpotājas konkurencē.

Vēl biatlonā 7,5 kilometru sprintā Erasts Bobrovs otrajā šaušanā neaizvēra trīs mērķus, bet Imants Maļina ugunslīnijās kļūdījās divas un trīs reizes, abiem latviešiem ierindojoties līdzās 55. un 56.pozīcijā no 63 atlētiem. Kalnu slēpošanā slalomā Marta Bērziņa un Dana Freimane bija noslēdzošajās divās pozīcijās 57 sportistu konkurencē.

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē līdz 25.martam norisināsies Somijas pilsētā Vuokati. Šajā ziemas festivālā Latviju pārstāvēs 18 jaunie sportisti piecos sporta veidos - kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā, biatlonā, daiļslidošanā un šorttrekā.