LOK prezidents Aldons Vrubļevskis bija gandarīts par noorganizēto semināru, kas vienkopus pulcējis labākos Latvijas burāšanas trenerus. Viņš piebilda, ka iniciatīva par olimpiskās solidaritātes atbalsta rašanu olimpiskā burāšanas sporta veida attīstībā ir devusi augļus.
“Protams, viens seminārs vai tikai šis viens pasākums nebūs noteicošais tajā, kādi būs Latvijas burātāju turpmākie panākumi vai iespējamie starti olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro vai Tokijā. Bet domāju, ka tas ir labs pamats, lai Latvijā palielinātos burātāju skaits kopumā.”
“No Latvijas Olimpiskās komitejas varam solīt tikai atbalstu, atbalstu visām jūsu iniciatīvām federācijas darba organizatoriskajā ziņā, gan sporta bāžu nodrošinājuma ziņā. Domāju, ka sadarbība starp federāciju, LOK, arī pašvaldībām, kuras ļauj savās teritorijās, savos ūdeņos saimniekot burātājiem, dos vēlamo rezultātu un dos arī pietiekamu gandarījumu visiem iesaistītajiem kaut vai no tā viedokļa, ka mēs kļūsim labāki, kvalitatīvāki un priecīgāki par sava darba augļiem,” sacīja LOK prezidents.
Vrubļevskis treneriem novēlēja veiksmi turpmākajā darbā un izteica cerību sagaidīt nākamos olimpiešus jaunatnes olimpiskajās spēlēs vai pieaugušo olimpiskajās spēlēs.
LOK ģenerālsekretārs Ž.Tikmers norādīja, ka LZS ir novatori starptautiskās Olimpiskās komitejas programmas “Olimpiskā Solidaritāte” apgūšanā, pēdējā gada laikā aktīvi domājot un darot labus darbus burāšanas sporta veida attīstībā.
“Burāšana un Latvija, Latvija un jūra. Latvija bez šī sporta veida nav iedomājama”, minēja Tikmers. Viņš izteica cerību olimpiešu rindās ieraudzīt arī burātājus un novēlēja sekmes gan seminārā, gan visā burāšanas attīstībā Latvijā. “Pilns atbalsts no LOK”, piebilda Tikmers.
Savukārt LZS prezidents Ansis Dāle izteica pateicību gan treneriem, gan Pilsētas jahtklubam, gan SOK, LOK un ISAF par atbalstu semināra noorganizēšanā.
Latvijā šāda līmeņa kursi burāšanas sporta treneriem notiek pirmo reizi. Tajos piedalās sešpadsmit treneri un burātāji no burāšanas skolām Rīgā, Jūrmalā, Kuivižos, Liepājā un Rojā nedēļas garumā apgūs gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas trenera darbā burāšanā, vindsērfingā un kaitsērfingā.
Mācības notiek Starptautiskās burāšanas federācijas (ISAF) programmas “Tehniskie kursi treneriem” ietvaros un ir programmas pirmā līmeņa kursi „Mācības burāšanas instruktoriem”.
Mācības organizē Latvijas Zēģelētāju savienība sadarbība ar Latvijas Olimpisko komiteju SOK komitejas programmas “Olimpiskā Solidaritāte” finansiālā atbalsta ietvaros Pilsētas jahtklubā. Apmācības vada ISAF eksperts Tims Kross (Tim Cross) no Lielbritānijas.
Teksts: Sintija Sīmane