RĪGA, Aug 06, BNS - Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš pirmdien izcīnīja uzvaru trīs setos ceturtdaļfinālā pludmales volejbola olimpiskajā turnīrā, iekļuva pusfinālā un garantēja arī vēl vismaz vienu spēli - par medaļām.

Latvieši izcīnīja uzvaru ar 2:1 (19:21, 21:18, 15:11) pār amerikāņiem Džeiku Gibu/Šonu Rozentālu un otrdien pusfinālā spēlēs ar Alisonu Ceruti/Emanuelu Rego no Brazīlijas, kuri pirmdienas pirmajā ceturtdaļfinālā ar 2:1 (21:17, 16:21, 17:15) uzvarēja Mariušu Prudelu/Gžegožu Fijaleku no Polijas.

Latvijas komandai, atkarībā no iznākuma pusfinālā, ceturtdien būs arī spēle par medaļām - zelta vai bronzas.

Pirmais sets pret Pasaules kausa sezonas līderiem aizritēja ar amerikāņu pārsvaru, kas seta vidū sasniedza arī piecus punktus (16:11). Izmantojot Džeika Giba kļūdas, izdevās pietuvoties viena punkta attālumā, seta izskaņa bija pietiekami saspringta.

Otrajā setā Latvijas komanda bija vai nu nelielā vadībā, vai rezultāts bija neizšķirts. Trešajā setā Pļaviņš/Šmēdiņš nokļuva vadībā jau drīz pēc tā sākuma un spēja sekmīgi noturēt 3-4 punktu pārsvaru.