RĪGA, Aug 08, BNS – Lietuvas basketbola izlase trešdien olimpiskajās spēlēs Londonā ceturtdaļfināla spēlē ar 74:83 zaudēja Krievijai un pirmo reizi kopš neatkarības atgūšanas olimpiskajās spēlēs paliks ārpus labāko četrinieka, liecina rīkotāju informācija.

Lietuvieši tikai spēles sākumā un neilgu brīdi atradās vadībā, bet pēc tam vadības grožus turēja Krievijas izlase, kuru rindās rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Andrejs Kiriļenko, izcīnot arī 13 atlēkušās bumbas zem groziem. Pēdējās ceturtdaļas sākumā Lietuvai izdevās pietuvoties sāncenšiem tikai līdz viena punkta attālumam – 53:54, tomēr Krievija tūdaļ atkal atrāvās un beigās bez problēmām nosargāja pārsvaru.

Lietuvas izlasē rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Rimants Kaukēns, bet Darjus Songaila pretinieku grozā sameta 15 punktu. "VEF Rīgas" basketbolists Antans Kavaļsuks spēlēja nepilnas četras minūtes, taču punktus neguva. Krievijas izlasē pēc Kiriļenko otrs rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Timofejs Mozgovs.

Krievija pusfinālā tiksies ar Francijas un Spānijas cīņas uzvarētājiem. Vēl divi pusfinālisti noskaidrosies ASV–Austrālijas un Argentīnas–Brazīlijas komandu dueļos.

Lietuvas basketbola izlase 1992., 1996. un 2000. gada olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas medaļas, bet 2004. gadā Atēnās un 2008. gadā Pekinā ieņēma ceturto vietu.